Rytminen voimistelu

Kilpailuiden yleisinfo löytyy kaikille lajeille yhteiseltä kilpailijoille-sivulta. Tältä sivulta erityisesti rytmistä voimistelua koskevaa tietoa.

Kilpailusarjat
  • Naisten yksilökilpailu (1997 ja aiemmin syntyneet, neliottelu ja finaalit)
  • Nuorten joukkuekilpailu (1998-2001 syntyneet, 5 vannetta)
Aikataulu

la 11.5. klo 10 naisten neliottelu
la 11.5. klo 16.30  juniorijoukkueiden kilpailu

su 12.5. klo 14.30 naisten välinefinaalit

Vanne-pallo-kierros aloitetaan suoritusnumerosta 1. ja keilat-nauha-kierros aloitetaan numerosta 7.

D-lomakkeet

Lomakkeet lähetetään sähköpostitse osoitteeseen voimistelutv@gmail.com viimeistään keskiviikkona 8.5. Mikäli lomakkeisiin tulee vielä tämän jälkeen muutoksia, on otettava yhteyttä Titta Heikkilään.

Katsastus

Kilpailut toimivat naisilla ensimmäisenä MM-karsintana.

Suoritusjärjestys

Sarjat menevät joukkuevoimistelun ja kilpa-aerobicin kanssa lomittain. Tässä listassa vain rytmisen voimistelun osallistujat:

nuorten joukkueet la 11.5. klo 16.30 (molemmat näytöt)
  1. SVS Finland SVS, SVS Espoo, SVS Vantaa
  2. Orkideat Voimistelu- ja urheiluseura  Elise ja Elise -J
  3. Team Unita Turun Naisvoimistelijat – Flex
  4. Team Titaanit Olarin Voimistelijat
  5. Nipsut Voimistelu- ja urheiluseura Elise ja Elise-V
  6. HämVS Nuoret Hämeenlinnan Voimisteluseura
naiset su 12.5. klo 14.30 (välinefinaalit)

1. Iina Linna (Elise), vanne
2. Aino Purje (Elise), vanne
3. Inessa Rif (SVSE), vanne
4. Kati Rantsi (Elise-J), vanne
5. Ekaterina Volkova (Elise), vanne
6. Jouki Tikkanen (ReRa), vanne
1. Kati Rantsi (Elise-J), pallo
2. Jouki Tikkanen (ReRa), pallo
3. Ekaterina Volkova (Elise), pallo
4. Iina Linna (Elise), pallo
5. Aino Purje (Elise), pallo
6. Inessa Rif (SVSE), pallo
1. Iina Linna (Elise), keilat
2. Ekaterina Volkova (Elise), keilat
3. Inessa Rif (SVSE), keilat
4. Kati Rantsi (Elise-J), keilat
5. Jouki Tikkanen (ReRa), keilat
6. Aino Purje (Elise), keilat
1. Ekaterina Volkova (Elise), nauha
2. Iina Linna (Elise), nauha
3. Inessa Rif (SVSE), nauha
4. Riikka Kangas (Elise), nauha
5. Kati Rantsi (Elise-J), nauha
6. Jouki Tikkanen (ReRa), nauha

 

Harjoitukset

Su 12.5. klo 12.03-12.30 Vapaata harjoitusaikaa kilpailualueella kaikille finalisteille