Naisten telinevoimistelu

Kilpailuiden yleisinfo löytyy kaikille lajeille yhteiseltä kilpailijoille-sivulta.

Aikataulu

pe 14-17.30 junnujen ottelut

la 10.30-14 sennujen ottelut
la 16.30-18.30 junnujen telinefinaalit

su 12.30-14.30 sennujen telinefinaalit

Musiikki

Kilpailumusiikit toimitetaan kisajärjestäjille etukäteen sähköisesti mp3-muodossa. Tiedosto on nimettävä seuraavasti: NTV_seuran lyhenne_urheilijan sukunimi ja lähetettävä sähköpostitse osoitteeseen voimistelutv@gmail.com viimeistään 30.4.

Katsastus

Kilpailuissa annetaan näyttöjä seuraaviin kilpailuihin.

Naiset (1997 ja aikaisemmin syntyneet)

  • MM-kilpailut (molemmat päivät; la ja su)

Tytöt (1998-2000 syntyneet)

  • junioreiden Pohjoismaiden mestaruuskilpailut (molemmat päivät; pe ja la)
  • EYOF eli European Youth Olympic Festival (molemmat päivät: pe ja la)

Gymnasiaadikatsastus

  • 1998-1999 syntyneet (molemmat päivät; pe ja la)
  • 1997 syntyneet (molemmat päivät; la ja su)
    • CR 2,3 > +0,2p (Gymnasiaadit käydään FIG juniorisäännöillä)
Suoritusjärjestykset

RYHMÄJAOT PÄIVITETTY 10.5.!!!

Nuorten ottelu, pe 10.5. klo 14-17.30

ryhmä 1, telinejärjestys: hy, no, pu, pe

100. Elina Ahmala (STVK)
101. Enna Herva (OP)
102. Lili Granroth (OP)
103. Lotta Pitkänen (Kieppi)
104. Rebekka Sinkkonen (Kieppi)
105. Siiri Saukkonen (Kieppi)
106. Peppi Penttilä (OP)
107. Emilia Haanpää (Kieppi)

ryhmä 2, telinejärjestys: no, pu, pe, hy

109. Anna Salmi (EsTT)
110. Ella Immonen (OP)
111. Fanni Hakopää (OP)
112. Nelli Herva (OP)
113. Riina Kaleva (EsTT)
114. Sonja Heliö (OP)
115. Anna Fihlman (TV)
126. Roosa Rantalainen (TV) (pu) 
117. Alessa Anttalainen (TV)

ryhmä 3, telinejärjestys: pu, pe, hy, no

118. Eeva Tervomaa (AS)
119. Ella Kettunen (EsTT)
120. Helmi Murto (TuUL)
121. Laura Jäkälä (TuUL)
122. Monica Sileoni (EsTT)
123. Nora Murtonen (TuUL)
135. Charlotte Tiainen (AS)
125. Inka Mäkinen (EsTT)

ryhmä 4, telinejärjestys: pe, hy, no, pu

127. Maria Taittonen (TuPy)
128. Natalia Harmia (AS)
129. Nea Kettunen (TuPy)
130. Vilhelmiina Pajula (TuPy)
131. Andrea Westersund (FIF)
132. Emma Valmari (STVK)
133. Eveliina Hyytiäinen (FIF)
134. Salla Rudnäs (FIF)

naisten ottelu, la 11.5. klo 10.30-14

RYHMÄJAOT PÄIVITETTY 10.5.!!!

ryhmä 1: telinejärjestys: hy, no, pu, pe
148 Veronika Vuosjoki  TV
143 Rosanna Ojala TaSi
145 Maija Leinonen AS
149 Ida Laisi  TV
150 Annika Urvikko TV
162 Agnes Suto ISL

ryhmä 2: telinejärjestys: no, pu, pe, hy
146 Maria Åman TuUL
147 Sanna Jokinen TuUL
142 Sara Pakkanen STVK
141 Anniina Muilu STVK
151 Miina Kokkonen TuUL
152 Jenni Grönroos EsTT

ryhmä 3: telinejärjestys: pu, pe, hy, no
155 Julia Jäkälä  TuUL
163 Sofia Pulkkinen OP
164 Milja Pulkkinen OP
156 Iris Muurasniemi TV
158 Roosa Rantanen TuUL

ryhmä 4: telinejärjestys: pe, hy, no, pu
160 Noora Knuutila AS
166 Camilla Lindén AS
161 Nea Kinnunen AS
153 Patricia Hämäläinen Kieppi
159 Jonna Grönroos  Kieppi
165 Emilia Nevalainen AS
(154 Julia Darlington  Kieppi) PERUNUT

Telinekokeilut

Pe 10.5.

NTV ja MTV juniorit

MTV vapaa telinekokeilu klo: 12-13.45
Kanveesilla huomioitava, että NTV kokeilee aikataulutetulla kokeilulla klo: 12.25-13.45 ja ryhmissä on 8-9 voimistelijaa. Samaan aikaan kanveesilla ei saa olla kokeilemassa yli 15 voimistelijaa.

NTV

aikataulutettu telinekokeilu seurottain (ei siis kilpailuryhmissä) kansainvälisessä järjestyksessä klo: 12.25-13.45, 20 min/teline

ryhmä 1 AS, OP
ryhmä 2 STVK, TuPy, TuUL
ryhmä 3 EsTT, FIF
ryhmä 4 Kieppi, TV

la 11.5.

NTV ja MTV seniorit

MTV vapaa telinekokeilu klo: 8.30-10.10
Kanveesilla huomioita, että NTV kokeilee aikataulutetulla kokeilulla klo: 8.50-10.10 ja ryhmissä on 6-7 voimistelijaa. Samaan aikaan kanveesilla ei saa olla kokeilemassa yli 15 voimistelijaa.

NTV aikataulutettu telinekokeilu seurottain (ei siis kilpailuryhmissä) kansainvälisessä järjestyksessä klo: 8.50-10.10, 20min/teline

ryhmä 1 AS
ryhmä 2 Kieppi, STVK, TaSi
ryhmä 3 OP, TuUL
ryhmä 4 EsTT, TV, VSH