Miesten telinevoimistelu

Kilpailuiden yleisinfo löytyy kaikille lajeille yhteiseltä kilpailijoille-sivulta.

Aikataulu

pe 14-17.30 junnujen ottelut

la 10.30-14 sennujen ottelut
la 16.30-18.30 junnujen telinefinaalit

su 12.30-14.30 sennujen telinefinaalit

Tarkka aikataulu julkaistaan ilmoittautumisajan päättymisen jälkeen.

Katsastus

Kilpailu toimii katsastuksena Universiadeihin, junioreiden Pohjoismaiden mestaruuskilpailuihin ja EYOF-kilpailuihin (European Youth Olympic Festival).

Suoritusjärjestykset
Nuorten ottelu, pe 10.5. klo 14-17.30

ryhmä 1, telinejärjestys: nojapuut, hevonen, renkaat, permanto, rekki, hyppy

200. Eeli Mikkola (TaSi)
201. Jesse Nieminen (JyVo)
202. Riku Oravasaari (TaSi)
203. Patrick Palmroth (TaSi)
204. Sami Pulkkinen (JyVo)
205. Toni Siikarla (TaSi)
206. Jooa Sillanpää (JyVo)
207. Lasse Woivalin (TaSi)
225. Robert Kirmes (EsTT)

ryhmä 2, telinejärjestys: hevonen, renkaat, nojapuut, rekki, hyppy, permanto

208. Miro Niemi (EsTT)
209. Simos Yiannakou (EsTT)
210. Emil Woivalin (EsTT)
211. Emil Soravuo (EsTT)
212. Santtu Kujanpää (TaSi)
213. Topi Kulmakorpi (TaSi)
214. Pyry Lappalainen (JyVo)
215. Manu Mattila (TaSi)
226. Joona Suila (EsTT)
227. Leevi Makkonen (EsTT)

ryhmä 3, telinejärjestys: renkaat, nojapuut, hevonen, hyppy, permanto, rekki

216. Riku Tuokko (AS)
217. Leevi Hannula (TuUL)
218. Sampo Zhang (TuUL)
219. Changwei Qiu (TuUL)
220.
221. Nico Jakowlev (TaSi)
222. Tarmo Kanerva (TaSi)
223. Rasmus Säämänen (VSK-U)
224. Elias Tyynelä (VSK-U) (no+he)
228. Elias Koski (VSH)
229. Felix Kuhlefelt (VSH)

Miesten ottelut, la 11.5. klo 10.30-14

ryhmä 1, telinejärjestys: permanto, hevonen, renkaat, nojapuut, rekki, hyppy

240. Oskar Kirmes (EsTT)
241. Milo Siivonen (EsTT)
242. Joonas Kukkonen (EsTT)
243. Eetu Lahti (JyVo) (ei rekki)
244. Aaro Lamberg (VSH) (pe, hy, no)
245. Petrus Laulumaa (VSH)
246. Jarkko Pekkanen (VSK-U) (he, no, rek)

ryhmä 2, telinejärjestys hevonen, renkaat, permanto, rekki, hyppy, nojapuut

247. Jimi Päivänen (KoTeVo)
248. Heikki Saarenketo (JyVo) (ei he, ren)
249. Pavel Titov (JyVo)
250. Tomi Tuuha (VSH) (ei he, rek)
251. Markku Vahtila (KoTeVo) (ei pe, hy, rek)
252. Sakari Vekki (JyVo) (ei he, ren)
253. Heikki Niva (EsTT)

ryhmä 3, telinejärjestys: renkaat, permanto, hevonen, hyppy, nojapuut, rekki

254. Leevi Aihos (JyVo)
255. Juho Kanerva (TuUL)
256. Franz Card (TuUL)
257. Ville Hynninen (TaSi) (pe, he, ren, no)
258. Eerik Isojoki (JyVo) (pe)
259. Jonne Julin (TaSi) (no)
260. Kasper Holopainen (VSH)

Telinekokeilut

Pe 10.5.

NTV ja MTV juniorit

MTV vapaa telinekokeilu klo: 12-13.45
Kanveesilla huomioitava, että NTV kokeilee aikataulutetulla kokeilulla klo: 12.25-13.45 ja ryhmissä on 8-9 voimistelijaa. Samaan aikaan kanveesilla ei saa olla kokeilemassa yli 15 voimistelijaa.

NTV

aikataulutettu telinekokeilu seurottain (ei siis kilpailuryhmissä) kansainvälisessä järjestyksessä klo: 12.25-13.45, 20 min/teline

ryhmä 1 AS, OP
ryhmä 2 STVK, TuPy, TuUL
ryhmä 3 EsTT, FIF
ryhmä 4 Kieppi, TV

la 11.5.

NTV ja MTV seniorit

MTV vapaa telinekokeilu klo: 8.30-10.10
Kanveesilla huomioita, että NTV kokeilee aikataulutetulla kokeilulla klo: 8.50-10.10 ja ryhmissä on 6-7 voimistelijaa. Samaan aikaan kanveesilla ei saa olla kokeilemassa yli 15 voimistelijaa.

NTV aikataulutettu telinekokeilu seurottain (ei siis kilpailuryhmissä) kansainvälisessä järjestyksessä klo: 8.50-10.10, 20min/teline

ryhmä 1 AS
ryhmä 2 Kieppi, STVK, TaSi
ryhmä 3 OP, TuUL
ryhmä 4 EsTT, TV, VSH