Kilpa-aerobic

Kilpailuiden yleisinfo löytyy kaikille lajeille yhteiseltä kilpailijoille-sivulta.

Aikataulu

pe 17-21.30 alkukilpailut, AG1+AG2+sennut
la 15-16 finaali, sennut
la  16.30-18.30 finaali, AG 1 IW, TR, GR, AG 2 IW, TR, GR

Huom!

päivitetyt suoritusjärjestykset löytyvät valikosta aikataulut A-halli

Musiikki

Kilpailumusiikit toimitetaan kisajärjestäjille etukäteen sähköisesti mp3-muodossa. Tiedosto on nimettävä seuraavasti: KA_kilpailusarja_seuran lyhenne_joukkue ja lähetettävä sähköpostitse osoitteeseen voimistelutv@gmail.com viimeistään 30.4.

Lomakkeet

Vaikeusliikelomakkeet tuodaan kisakansliaan perjantaina viimeistään kello 14.00. Sarjoissa AG 1 ja AG 2 lomakkeita tarvitaan 1 kpl / ohjelma, senioreissa 2 kpl / ohjelma. Finaaliin päässeet urheilijat / joukkueet toimittavat kisakansliaan uudet lomakkeet finaalia varten viimeistään lauantaina kello 12.00.

Katsastus

Kilpailu toimii EM-kilpailujen ensimmäisenä karsintakilpailuna.

Valmentajat

SM-kilpailussa noudatetaan kilpa-aerobicin normaalia käytäntöä, eli valmentajapassin saa korkeintaan 6 valmentajaa / seura. Nämäkin passit on tarkoitettu vain valmentajille. Mahdollisten huoltajien (ja valmentajien, mikäli on yli 6/seura) on lunastettava kilpailuihin pääsylippu.

Suoritusjärjestys sarjoittain
AG 1 (12-14v) yksilöt (kilpaillaan lomittain AG2:n yksilöiden ja joukkuevoimistelun kanssa) pe 10.5. klo 17
  1. Fanny Wessberg, TuUL
  2. Oona Kangas, ONV
  3. Henriikka Nyman, VaKP
  4. Alina Kuutti, KNV
  5. Fanny Samppa, TuUL
  6. Erica Tenn, TuUL
  7. Amanda Lahtinen, VaKP
  8. Riina Halttunen, VaKP
  9. Nanna Ala-Riihimäki, SVO
  10. Mona Lahtinen, Fliku
  11. Kristiina Kukkoniemi, HAG
  12. Essi Lehtonen, VaKP
  13. Minttu Kataja, TuUL
  14. Sini Nurminen, VaKP
  15. Linn Agha, TuUL
  16. Sonetta Humala, VaKP
  17. Noora Nikkari, SVO
  18. Nea Kivelä, TuUL
  19. Ella Rautiainen, VaKP
  20. Amanda Haatainen, ONV
AG2 yksilöt (kilpaillaan lomittain AG1:n yksilöiden ja joukkuevoimistelun kanssa) pe 10.5. klo 17

(päivitetty 10.5. Helmi-Lotta Kettunen ja Mila Koljander VaKP ovat peruneet osallistumisensa)

  1. Annika Saastamoinen, ONV
  2. Maija Kyyrönen, KajaGym
  3. Veera Setälä, VaKP
  4. Heidi-Maria Alander, TuUL
  5. Karoliina Härkin, Fliku
  6. Neea Nikkari, SVO
  7. Ana Neculae, TuUL
  8. Inka Virho, TuUL
  9. Tiia Finne, JNV
  10. Jasmin Koskinen, PYRY
  11. Sara Haapala, SVO
  12. Tuuli Tuomilehto, SVO
  13. Riina Lehtonen, VaKP
  14. Laura Kaapro, TuUL
  15. Aino Nuolivirta, SVO
  16. Aliisa Semi, VaKP
  17. Camilla Bergström. KNV
  18. Veera Mäkiranta, SVO
  19. Sara Jaanu, HAG
Naiset (kilpaillaan lomittain joukkuevoimistelun kanssa) pe 10.5. noin klo 19.30
  1. Nelli Nyberg, TuUL
  2. Heli Lehtinen, ONV
  3. Mette Mehtäläinen, KNV
  4. Pauliina Raatikainen, TuUL
  5. Hanna Rantanen, TuUL
  6. Inkariina Laine, KNV
  7. Milla Kallioniemi, PYRY
  8. Erika Rautiainen, VaKP
  9. Pihla Ojala, OP
  10. Annemari Humaloja, HAG
  11. Elina Karjalainen, VaKP
  12. Sanni Mäntykivi, SVO
  13. Verena Kortelainen, Fliku
  14. Laura Vihervä, VaKP
  15. Henriikka Riihitupa, PYRY
  16. Tanja Martikainen, VaKP
  17. Nea Toivanen, Fliku
  18. Salla Rasinmäki, JNV
  19. Jenna-Maria Muona, TuUL
  20. Maria Halme, JNV
AG 1 triot
  • Jyväskylän Naisvoimistelijat / Miisa Heikkilä, Inka Kolho, Janna Jukkala
  • Valkeakosken Koskenpojat / Amanda Lahtinen, Iida Tossavainen, Vilma Vatanen
  • Valkeakosken Koskenpojat / Riina Halttunen, Essi Lehtonen, Ella Rautiainen
  • Oulun Naisvoimistelijat / Annika Siuruainen, Elena Lainio, Roosa Pääskylä
  • Haka Gym / Siiri Nieminen, Anna Löövi, Sanna-Kaisa Rousku
  • Turun Urheiluliitto / Fanny Samppa, Helmi Kantola, Fanny Wessberg
  • Seinäjoen Voimistelijat / Mari Ojala, Emmi Klutas, Ella Murtomäki
AG 1, ryhmät
  • Turun Urheiluliitto / Matleena Paavola, Siiri Nyholm, Juulia Koskinen, Ella Hautajärvi, Heidi Rotkus
  • Valkeakosken Koskenpojat / Riina Halttunen, Sonetta Humala, Essi Lehtonen, Sini Nurminen, Henriikka Nyman
  • Turun Urheiluliitto / Linn Agha, Minttu Kataja, Helmi Kantola, Fanny Wessberg, Fanny Samppa
  • Turun Urheiluliitto / Alina Altis, Saana Herlevi, Nea Kivelä, Emmi Mäki, Erica Tenn
AG 2 triot
  • Valkeakosken Koskenpojat / Mila Koljander, Riina Lehtonen, Aliisa Semi
  • Valkeakosken Koskenpojat / Pihla Berg, Ilona Riskumäki, Veera Setälä
  • Turun Urheiluliitto / Ana Neculae, Inka Virho, Heidi-Maria Alander
AG 2 ryhmät
  • Valkeakosken Koskenpojat / Pihla Berg, Mila Koljander, Riina Lehtonen, Ilona Riskumäki ja Aliisa Semi
naisten triot
  • Fliku-82 / Krista Haapalainen, Verena Kortelainen, Jasmin Lahtinen
  • Turun Urheiluliitto / Nelli Nyberg, Jenna-Maria Muona, Pauliina Raatikainen
  • Oulun Pyrintö / Ella Murtomäki, Pihla Ojala, Janette Åman
naisten ryhmät
  • Valkeakosken Koskenpojat / Laura Vihervä, Erika Rautiainen, Elina Karjalainen, Tanja Martikainen, Milla Kallioniemi
Harjoitukset
IW-sarjat

13:00-13:06 Nokian Pyry (3)
13:06-13:12 Haka Gym (3)
13.12-13:44 Valkeakosken Koskenpojat (16)
13:44-13:52 Fliku (4)
13:52-14:00 Keravan Nv (4)
14:00-14:06 Jyväskylän Nv (3)
14:06-14:34 Turun Urheiluliitto (14)
14:34-14:52 Seinäjoen Voimistelijat (8)
14:52-14:54 Kajaani Gymnastic (1)
14:54-15:02 Oulun Nv (4)
15:02-15:04 Oulun Pyrintö (1)

TR ja GR -sarjat

21:05-21:09 Haka Gym (2)
21:09-21:23 Valkeakosken Koskenpojat (7)
21:23-21:25 Fliku (1)
21:25-21:27 Jyväskylän Nv (1)
21:27-21:39 Turun Urheiluliitto (6)
21:39-21:41 Seinäjoen Voimistelijat (1)
21:41-21:43 Oulun Nv (1)
21:43-21:45 Oulun Pyrintö (1)