AIKATAULUT

Perjantai 10.5.

A-halli

17–21
joukkuevoimistelun 14-16 v. alkukilpailu
kilpa-aerobicin aikuisten sarjojen sekä juniori-ikäluokkien alkukilpailu

tauko 15 min (n. klo 19.15-19.30)

D-halli

14–17.30 telinevoimistelun junioreiden 6- ja 4-ottelut

18.30–21 TeamGymin ja trampoliinivoimistelu aikuisten ja junioreiden loppukilpailu, akrobatianäytös

21.20-21.45 palkintojenjako TeamGym ja trampoliinivoimistelu

Lauantai 11.5.

A-halli

10–14.15
rytmisen voimistelun 4-ottelu
joukkuevoimistelun 12–14 v. alkukilpailu
joukkuevoimistelun 16-18v. alkukilpailu (päätty n. klo 11.30)
joukkuevoimistelun naisten alkukilpailu (alkaa n. klo 13.20)

14.15 rytmisen voimistelun neliottelun palkintojenjako

15–16 kilpa-aerobicin aikuisten sarjojen loppukilpailu (yksilöt, joukkueet ja ryhmät)

16-16.30 kilpa-aerobicin aikuisten sarjojen palkintojenjako

16.30–18.45
joukkuevoimistelun 14–16 v. finaali
rytmisen voimistelun juniorijoukkueet
kilpa-aerobicin juniorisarjojen finaalit (yksilöt ensin, joukkueet ja ryhmät lopuksi)

tauko 10 min (n. klo 17.35 eli KA yksilökisan jälkeen)

19-19.45 palkintojenjako
joukkuevoimistelu 14-16-vuotiaat
rytminen voimistelu juniorijoukkueet
kilpa-aerobic AG 1
kilpa-aerobic AG 2

D-halli

10.30–13.45 naisten ja miesten telinevoimistelun 4- ja 6-ottelut

13.45-14 naisten ja miesten telinevoimistelun otteluiden palkintojenjako

16.30–18.15 telinevoimistelun junioreiden telinefinaalit

18.15-18.45 palkintojenjako
naisten telinevoimistelun juniorit: hyppy, nojapuut, puomi, permanto
miesten telinevoimistelun juniorit:  permanto, hevonen, renkaat, hyppy, nojapuut, rekki

Sunnuntai 12.5.

A-halli

13-14 joukkuevoimistelun 12-14 v. finaali

14-14.15 joukkuevoimistelun 12-14-sarjan palkintojenjako

14.30–16.15 joukkuevoimistelun naisten sarjan finaali
rytmisen voimistelun välinefinaalit

16.15-16.45 palkintojenjako
rytminen voimistelu: vanne, pallo, keilat, nauha
joukkuevoimistelu 16-18-vuotiaat
joukkuevoimistelu naiset

D-halli

12.30–14.30 naisten ja miesten telinevoimistelun telinefinaalit

14.30-15 palkintojenjako:
naisten telinevoimistelu: hyppy, nojapuut, puomi, permanto
miesten telinevoimistelu:  permanto, hevonen, renkaat, hyppy, nojapuut, rekki