TULOKSET

Tälle sivulle ilmestyvät kilpailuiden jälkeen lopulliset, ylituomareiden vahvistamat tulokset.

Kilpailun aikana julkaistavat on-line-tulokset ovat alustavia ja saattavat sisältää virheitä. Nämä lähes reaaliajassa julkaistavat tulokset löytyvät lajeittain tämän sivun alasivuilta (TULOKSET-valikon alasvetovalikosta).

JV, RV ja KA kisavideot tilattavissa https://tampereenvoimistelijat-sporttisaitti-com.directo.fi/tapahtumat/sm-2013/dvd-tilauslomake/

 

Joukkuevoimistelu

14-16v alkukilpailu: JV 14-16v junioreiden alkukilpailu 10.5.2013 V

12-14v alkukilpailu: Tulospöytäkirja 12 - 14 alkukilpailu

(KORJAUS: pistelaskuohjelma tunnistaa vain 0,1 bonukset, eikä 0,2 suuruista. Varieteen yhteispistemäärä on oikeasti 18,50)

16-18v alkukilpailu: Tulospöytäkirja 16 -18 alkukilpailu

Naisten alkukilpailu: Tulospöytäkirja naiset alkukilpailu

 

Junioreiden 14-16v FINAALI: report_1416_Mestaruussarjat finaali

12-14v FINAALI: report_1214_Mestaruussarjat

(KORJAUS: pistelaskuohjelma tunnistaa vain 0,1 bonukset, eikä 0,2 suuruista. Varieteen yhteispistemäärä on oikeasti 37,05)

Noviisien 16-18v FINAALI: report_1618_Mestaruussarjat

Naisten yli 16v FINAALI: report_18_Mestaruussarjat

 

 

 

Kilpa-aerobic

AG 1 yksilöt alkukisa: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta AG1

AG 2 yksilöt alkukisa: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta AG2

Naisten yksilöt alkukisa: KA naiset alkukisa 10.5.2013

 

Naisten yksilöt FINAALI: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta Sen Finaali

Naisten joukkueet FINAALI: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta Naiset Triot

Naisten ryhmät FINAALI: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta Naiset Ryhmät

 

AG1 yksilöt FINAALI: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta AG1 FINAALI

(Erica Tenn ja Riina Halttunen olivat jaetulla 7. sijalla. Pistelaskuohjelman takia tuloslistoissa tämän osalta virhe.)

AG1 joukkueet FINAALI: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta AG1 Triot

AG1 ryhmät FINAALI: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta AG1 ryhmat

 

AG2 yksilöt FINAALI: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta AG2 FINAALI

AG2 joukkueet FINAALI: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta AG2 Triot

AG2 ryhmät FINAALI: Kilpa-aerobic_tuloslaskenta AG2 ryhmat

 

Miesten telinevoimistelu

MIEHET

Sunnuntai 12.5.2013 tulokset:

Telinefinaalit

Permanto: SM2013-MAG-CIII-Permanto

Hevonen: SM2013-MAG-CIII-Hevonen

Renkaat: SM2013-MAG-CIII-Renkaat

Hyppy: SM2013-MAG-CIII-Hyppy

Nojapuut: SM2013-MAG-CIII-Nojapuut

Rekki: SM2013-MAG-CIII-Rekki

Lauantai 11.5.2013 tulokset:

miehet 6-ottelu: SM2013-MAG-CII-Moniottelu(2)

miehet telinefinalistit: SM2013MAGCIIIQual

miehet permanto karsinta: SM2013-MAG-CII-Permanto

miehet hevonen karsinta: SM2013-MAG-CII-Hevonen

miehet renkaat karsinta: SM2013-MAG-CII-Renkaat

miehet hyppy karsinta: SM2013-MAG-CII-Hyppy

miehet nojapuut karsinta:  SM2013-MAG-CII-Nojapuut

miehet rekki karsinta: SM2013-MAG-CII-Rekki

 

POJAT

Lauantai 11.5.2013 tulokset

pojat Permanto finaali: SM2013-MAGJ-CIII-Permanto

pojat Hevonen finaali: SM2013-MAGJ-CIII-Hevonen

pojat Renkaat finaali: SM2013-MAGJ-CIII-Renkaat

pojat Hyppy finaali: SM2013-MAGJ-CIII-Hyppy

pojat Nojapuut finaali: SM2013-MAGJ-CIII-Nojapuut(2)

pojat Rekki finaali: SM2013-MAGJ-CIII-Rekki

 

Perjantai 10.5.2013 tulokset:

pojat 6-ottelu:  SM2013-MAGJ-CII-Moniottelu

pojat telinefinalistit: SM2013MAGJ.CIIIQual

pojat Permanto karsinta: SM2013-MAGJ-CII-Permanto

pojat Hevonen karsinta: SM2013-MAGJ-CII-Hevonen

pojat Renkaat karsinta: SM2013-MAGJ-CII-Renkaat

pojat Hyppy karsinta (2 hyppyä): SM2013-MAGJ-CII-Hyppy

pojat Nojapuut karsinta: SM2013-MAGJ-CII-Nojapuut

pojat Rekki karsinta: SM2013-MAGJ-CII-Rekki

Naisten telinevoimistelu

NAISET

Sunnuntai 12.5.2013 tulokset:

Telinefinaalit

Hyppy: SM2013-WAG-CIII-Hyppy

Nojapuut: SM2013-WAG-CIII-Eritasonojapuut

Puomi: SM2013-WAG-CIII-Puomi

Permanto: SM2013-WAG-CIII-Permanto

Lauantai 11.5.2013 tulokset:

naiset 4-0ttelu: SM2013-WAG-CII-Moniottelu(3)

naiset hyppy karsinta: SM2013-WAG-CII-Hyppy

naiset eritasonojapuut karsinta: SM2013-WAG-CII-Eritasonojapuut

naiset puomi karsinta: SM2013-WAG-CII-Puomi

naiset permanto karsinta: SM2013-WAG-CII-Permanto

 

TYTÖT

Lauantai 11.5.2013 tulokset:

tytöt hyppy finaali: SM2013-WAGJ-CIII-Hyppy

tytöt eritasonojapuut finaali: SM2013-WAGJ-CIII-Eritasonojapuut

tytöt puomi finaali: SM2013-WAGJ-CIII-Puomi

tytöt permanto finaali: SM2013-WAGJ-CIII-Permanto

 

Perjantai 10.5.2013 tulokset:

tytöt 4-Ottelu : SM2013-WAGJ-CII-Moniottelu

tytöt telinefinalistit: SM2013WAGJ.CIIIQual-1

tytöt Hyppy karsinta (2 hyppyä): SM2013-WAGJ-CII-Hyppy

tytöt Eritasonojapuut karsinta: SM2013-WAGJ-CII-Eritasonojapuut

tytöt Puomi karsinta:SM2013-WAGJ-CII-Puomi

tytöt Permanto karsinta: SM2013-WAGJ-CII-Permanto

 

Rytminen voimistelu

Naisten neliottelu (la): RV-neliottelu-tulokset-sm-2013

Nuorten joukkueet: RV-nuorten-joukkue-SM-2013

Naisten välinefinaalit: RV-valinefinaalit-sm-2013

Team Gym

Naiset: SM2013 Lopputulokset

Sekajoukkueet: SM2013 Lopputulokset

Juniorit: SM2013 Lopputulokset

Trampoliinivoimistelu

Trampoliinivoimistelun SM-kilpailut korjattu 11.5 (1)